Pages Menu
Categories Menu

jaka terapia na nerwice lekowa

jaka terapia na nerwice lekowa

Jaka jest różnica między Psychiatrii i Psychologii

Jeśli nie masz doświadczenia w dziedzinie zdrowia psychicznego, nie może zrozumieć różnicę między psychiatrii i psychologii. Oba zawody mają na celu pomóc osobom z problemami psychologicznymi. Jednakże, jeśli zgłasza się do leczenia ważne jest, aby zrozumieć, co oddziela od psychiatry psychologa.

Psychiatria Psychologia vs.

Wykształcenie wymagane do zostania psychiatrą lub psychologiem jest inny i dyktuje jakie rodzaje usług mogą one dostarczyć.

Psychiatra musi uzyskać licencjat, potem wystarczy wypełnić cztery lata szkoły medycznej, aby osiągnąć M. D. lub D.O. stopień. Szkoła medyczna jest po czterech latach treningu na pobyt w psychiatrii, najczęściej w oddziale psychiatrycznym szpitalnego. Podobnie jak neurolog specjalizuje szkolenia w celu zdiagnozowania problemów neurologicznych, więc nie psychiatra Posiadamy wyspecjalizowane szkolenia w celu zdiagnozowania zaburzeń psychicznych.

jaka terapia na nerwice lekowa

Psycholog, z drugiej strony, może realizować różne stopnie. Wymagane szkolenie wynosi od pięciu do siedmiu lat. Są tacy psychologowie, które skupiają się wyłącznie na badaniach naukowych i tam są te, które koncentrują się na pracy z osób, rodzin i grup, świadcząc usługi doradcze. Niektórzy psychologowie administrowania i interpretowanie testów psychologicznych, aby określić, jaki rodzaj leczenia dana osoba będzie wymagać. Chociaż nie wolno przepisać leki, psycholog współpracuje z psychiatrą, jeśli uważa się, lek jest konieczne.

Psychiatrów i psychologów ze sobą współpracować

Mimo, że zawody są różne, psychiatrzy i psycholog często pracują razem. Dla dobrego samopoczucia pacjenta, oba zawody wymagają często z usług drugiego. Na przykład, psycholog nie jest dozwolone do przepisywania leków. Jeśli psycholog uważa lek jest gwarancją, że on lub ona będzie skonsultować się z psychiatrą. I odwrotnie, jeśli psychiatra przepisał leki, ale czuje pacjent może korzystać z doradztwa, on lub ona będzie skierować pacjenta do psychologa.

Doktor Lisa Alloju to 1993 Absolwent Texas Christian University z Bachelor of Arts w biologii. W 1997 roku dr Alloju ukończone studia medyczne na Uniwersytecie Północnego Teksasu Health Science Center w Fort Worth. Dr Lisa Alloju wydał kilka formalnych prezentacji dla pracowników służby zdrowia na takie tematy jak: "Problemów Kobiet w psychiatrii", "Depresja przesiewowe w Primary Care", "Wybór pr http://tkaninydarpol.pl/materialy-tkaniny-na-metryzeciwdepresyjnych", "Opcje leczenia depresji" i "Leki przeciwdepresyjne w podstawowej opieki zdrowotnej ".

napisane przez: