Pages Menu
Categories Menu

po co jest terapia

po co jest terapia

Same cechy Aspergera i Genius Share

Znany psychiatrycznym Michael Fitzgerald z Trinity College, Dublin twierdzi, że wielu geniuszy w dziedzinie nauki, polityki i sztuki osiągnęli sukces, ponieważ mieli syndrom Aspergera (AS), łagodną formę autyzmu.

Michael Fitzgerald powiedział, że wiele cech autystycznych geniuszy pokazał, jak Isaac Newton, Albert Einstein, George Orwell i Herbert George Wells.Doradca Podatkowy Andrzej Sobieraj Zgodnie z diagnozą po śmierci, ci ludzie mieli syndrom Aspergera: Ludwig van Beethoven, Mozart Wolfgang Amadeus, Hans Christian Andersen i Kanta Immanuel.

Na spotkaniu w Royal College of Psychiatrists Akademickiego Psychiatry, Fitzgerald twierdził, że gen związany z zespołem Aspergera były takie same jak te związane z kreatywności i geniuszu. "Zaburzenia psychiczne mogą mieć również pozytywny wymiar. Jestem twierdząc geny autyzmu / Aspergera i kreatywność są zasadniczo takie same. Nie wiemy, które geny są jeszcze i ile istnieją, ale mówimy o wielu genach małej mocy. Każdy przypadek jest wyjątkowy, ponieważ ludzie mają różne liczby genów zaangażowanych ".

"Cierpiące Aspergera może być tak skuteczne, głównie dlatego, że są bardziej skoncentrowane i trwałe, nie rozprasza i nie są zainteresowani w społeczeństwie na zewnątrz." on dodał.

Michael Fitzgerald porównał charateristics 1600 pacjentów autyzmem niektórych geniuszy i okazało się, że mają wiele cech wspólnych. Jego książka "Genius Geny: Jak Talenty Aspergera Changed the World" został pubilshed pod koniec ubiegłego roku.

Ale są też różne opinie. Amanda Batten narodowego społeczeństwa autystycznego, powiedział, że ważne jest, aby unikać stereotypów osób z autyzmem jako geniuszy. W każdym razie, szacuje się, że na każde 10.000 osób, istn poczta kwiatowa gdańskieje od 60 do 120 osób z autyzmem, a odsetek geniuszu jest zdecydowanie mniej.

napisane przez: