Psychoterapia, logopedia dla dzieci
Neurologia
Neurologia

Neurologia

Dziedzina medycyny, która okazuje się jedną z dyscyplin medycznych zdecydowanie najistotniejszych okazuje się między innymi neurologia. To taki rodzaj medycyny, który zajmuje się przede wszystkim badaniem rozlicznych typów dolegliwości związanych z funkcjonowaniem układu nerwowego oraz ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia w bardzo dużym stopniu powiązana jest z psychiatrią.


W zasadzie śmiało można uznać, że jest to dyscyplina mocno z psychiatrią spokrewniona, która opiera się zwłaszcza na badaniu rozlicznych dolegliwości i schorzeń wpływających w mniejszym lub większym stopniu na dyskomfort psychiczny oraz destrukcję układu nerwowego. Psychiatria w głównej mierze bazuje także na chorobach, których podłoże można określić jako biochemiczne. W kontekście tego, mózg człowieka nie jest w stanie należycie funkcjonować w całości, czy też jest upośledzony fragmentarycznie.
Musimy wspomnieć o tym, że na tle szeregu rozmaitych wariantów neurologicznych schorzeń, jakie aktualnie są odkryte w tej dziedzinie medycyny, wymienia się setki powszechnych, bazujących na różnorodnych dysfunkcjach systemu nerwowego. Jest to przykładowo zaburzenie nerwowo-skórne, choroby genetyczne, wielorakiego typu guzy, zaburzenia z zakresu płynu mózgowo-rdzeniowego, choroby na tle naczyniowym, zakażenia układu nerwowego, zespoły otępienne, choroby typu neuropatie obwodowe, urazy nabyte układu nerwowego czy też urazy około płodowe oraz różnego typu zaburzenia rozwojowe. Warto także wspomnieć o chorobach mitochondrialnych i ataksjach dziedzicznych, czy też schorzeniach autonomicznego układu nerwowego i zaburzeniach napadowych.

Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: http://opakowania-wroclaw.pl/